برای ایجاد ترکیب نور و روشنایی مناسب موارد متفاوتی دخیل هستند که میتوانند روی ملزومات، مقدار و رنگ نورها تاثیر داشته باشند. همچنین سطوح و بافت های فضای موردنظر نیز می تواند تاثیر زیادی در این موضوع داشته باشد. از رنگ های پرکاربرد و محبوب در دکوراسیون ها، رنگ سفید میباشد که بیش از ۸۰ درصد‌ نور را بازتاب می نماید. اگر از بافت های تیره در دکوراسیون استفاده می کنید، باید نور زیادی را به دکوراسیون تزریق نمایید.

روش های متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده آل در مکان های مختلف وجود دارد.مثلا در اتاق پذیرایی، لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش بهتری ایفا می کنند. از اشتباهات رایج که معمولا افراد در تعبیه نور مورد نیاز در دکوراسیون مرتکب می شوند، به کارگیری یک منبع نوری برای روشن کردن فضاست. مطمئن باشید یک نوع نور نمی تواند به تنهایی در فضای داخلی زیبایی ایجاد نماید و در حقیقت بهترین روش نورپردازی استفاده از لایه های مختلف نور است. سه نوع نور داخلی مختلف را می توانید در دکوراسیون داخلی بکار ببرید .این سه منبع نوری شامل موراد زیر میشوند:

نور سراسری اتاق، که به عنوان نورعمومی شناخته می شود و شامل قوی ترین منبع نوری ست که بخش وسیعی از اتاق را روشن کند و با استفاده از آن میتوان به راحتی درمحیط فعالیت داشته باشید. این نوع نور اغلب به وسیله لوستر ها، چراغ های دیواری و منابع نوری تعبیه شده در سقف تامین می شود.

نور متمرکز، به منظور ایجاد تمرکز در برخی بخش های خاص دکوراسیون و بویژه در نقاط کانونی اتاق کاربرد دارند. مثلا برای تابلوهای هنری که روی دیوارها نصب هستند. برخی از چراغ های دیواری، نورهای جهت دار و چراغ های دارای تنظیم کننده شدت نور، از این دسته منابع نور میباشند .

در دسته نورهای کاربردی ، چنانچه از نام آن برمی آید، برای انجام برخی از کارها و به منظور کاربردهای خاص به کار برده می شوند. مثل چراغ های رومیزی و برخی چراغ های سقفی که برای کار و مطالعه کاربرد دارند و معمولا در ارتفاع های پایین ترنصب می شوند.

اطلاعات تماس

  • iconتهران ، کرج ، اصفهان ، سنندج
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • icon09034037398 / 09386831868
  • iconشنبه - جمعه: 8صبح - 21شب