طراحی داخلی، فرآیند طراحی کامل نمای داخلی یک فضا، با در نظر داشتن مواردی مثل طراحی کف، پنجره‌ها، درها، دیوارها، نورپردازی، اثاثیه و دیگر بخش ها میباشد وهدف از طراحی داخلی، عموما فراهم آوردن محیطی راحت و فضایی دلپذیرست و در حقیقت این علم ترکیبی از هنر و مهندسی است و مفهومی که بخواهیم برای ان در نظر بگیریم ، طراحی دکوراسیون داخلی به هماهنگ سازی برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه معنا میابد.

درطراحی داخلی پروژه هایی که شامل تنظیم فاصله های طرح اولیه در داخل ساختمان و همچنین پروژه هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، نور، دما، و غیره دارند را انجام میپذیرد. گرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه ای از فضا را بسازد، اما این امکان پذیر نیست که فضا را بدون تصویب یک معمار بسازد .

خلق محیطی زیبا و کاربردی، کاری سخت و پیچیده نخواهد بود اگر با عناصر اولیه و اصول کلی طراحی آشنایی های لازم را دریابیم و علم انرا بیاموزیم. شناسایی و رعایت این عناصر و اصول، در ما دیدگاهی صحیح و کاربردی ایجاد میکند که بر اساس آن می توان دست به انتخاب و سپس اجرا زد.عناصر طراحی، در حقیقت ابزار اولیه ی طراحی میباشند که عبارتند از خط، شکل، فضا، فرم، بافت و رنگ.نحوه ی ترکیب این عناصر و قرارگیری آنها در محیط را اصول طراحی مشخص می کنند. تعادل، ریتم و تاکید، از جمله مهمترین این اصول میباشند.از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی نیز اهمیت فراوانی دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهایی مناسب تشدید یا تضعیف نمود. و باید این را دانست که هر فرد دارای چه تعلقات ذهنی و روحی است که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار خواهد گرفت.

اطلاعات تماس

  • iconتهران ، کرج ، اصفهان ، سنندج
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • icon09034037398 / 09386831868
  • iconشنبه - جمعه: 8صبح - 21شب