تعریف فنگ شویی:
فنگ شویی هنر باستانی شرقی است،و به معنی قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود است هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه آن زندگی پرنشاط و موفق برای ماست و هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت میباشد . و خاستگاه فنگ شویی نیز قاره آسیا است و قوانین آن نزد ایرانیان بیگانه نیست و راهکار های آن از قدیم در فرهنگ ما وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است
تعریف و ترجمه فنگ شویی بصورت لغت به لغت به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند.
شاید در زندگی تان با چنین مواردی برخورد کرده باشید که خرید یا اجاره محل جدیدی برای کار یا زندگی تان باعث تغییراتی مثبت و خوب در زندگی شما به وجود آورده باشد و در مکالمات خود این کیفیت را اینگونه بیان نمایید که این مکان جدید برای ما اومد داشته یا خوش یمن است و زندگی در آن شانس می آورد.واقعیت در این است که بسیاری ازین مشکلات و تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و چگونگی قرار گرفتن وسایل در این محیط ها ارتباط دارد و فنگ شویی نیز کمک خواهد کرد تا این ارتباط را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را بر طرف کنیم.

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

لازم است در فنگ شویی پنج عنصر را در هر مکانی داشته باشید. البته نیاز نیست لزوما 5 عنصر ،آب، چوب، آتش، خاک و فلز را در فضا بیاورید، از وسایلی که نشانگر این عناصر هستند استفاده نمایید. مثلا شیشه یا آینه می توانند مظهر آب باشند، شمع یا آباژور جایگزین آتش و سرامیک به جای خاک باشد. اتاقی با این پنج عنصر احساس راحتی و تعادل بیشتری القا میکند.یکی از ساده ترین روش ها برای آغاز هماهنگ سازی مکان موردنظرتان با اصول فنگ شویی، تمیز کردن ریخت و پاش ها میباشد. ریخت و پاش انرژی ما را می گیرد، هم از نظر فیزیکی (با قرار گرفتن بر سر راه ما) و هم به صورت ناخودآگاه (با یادآوری کارهای ناتمام به ما). از طرف دیگر، یک خانه ی تمیز و منظم حاکی از سلامت و انرژی پویا است
جهت اجرای عمیق تر فن فنگ شویی بهتر آنست با bagua به معنی هشت نماد آشنا شوید. نقشه ی باگوآ یک هشت ضلعی است که هر وجه آن مربوط به یک بخش متفاوت از زندگی است: شهرت و اعتبار، روابط، فرزندان، افراد مفید، حرفه ومسیر زندگی، خودشناسی، آغازها و دارایی،و مرکز آن نمایانگر سلامتی میباشد. با قرار دادن نقشه ی باگوآ روی پلان منزل یا یک اتاق خاص، می توانید مکان بخش های باگوآ را درون فضای خود تعیین کنید.
همچنین رنگ، تاثیر قابل توجهی در روحیات انسان میگذارد. قرمز رنگی مطلوب و قدرتمند است. قدم زدن بر فرش قرمز و یا لباس قرمز حسی از قدرت را به ما القا می کند. بنفش و سبز نیز رنگهایی کلیدی برای جذب ثروت و فراوانی میباشند. اما مهمترین نکته اینست که اگر به رنگ سبز علاقه ای ندارید، برای شما در جذب ثروت و یا عشق موثر نخواهد بود. نکته دیگر اینکه نباید خانه خود را صرفا با این رنگ ها پر کنید بلکه این رنگ ها را هوشمندانه در فضا بکار بگیرید و قدرتی منحصر بفرد به فضای خود ببخشید.

اطلاعات تماس

  • iconتهران ، کرج ، اصفهان ، سنندج
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • icon09034037398 / 09386831868
  • iconشنبه - جمعه: 8صبح - 21شب